Stay in Prague, Praha, historická Praha, informace o Praze, pamětihodnosti v Praze, ubytování v Praze, pražské ubytování, staré město v Praze, apartmány v Praze, ubytování v centru Prahy, památky v Prazerádi vás ubytujeme

Response within 24 hours with an apartment offer!

check-in

check-out

požadovaný apartmán

dospělí děti

individuální požadavky

vaše jméno a příjmení*

váš email*

prefix

váš telefon

kontaktujte mě

na email na telefon

Retype code*

kontakt

info@stayinprague.net
manager: +420 777 713 025 reception: +420 777 713 029

O PRAZE

O PRAZE Praha - kouzelné město tajemných míst a reprezentativní architektury.
Praha - moderní metropole která nabízí mnoho kulturních akcí pro každého.
Praha - romantické místo, kam se mnoho lidí stále vrací

Praha se nachází na řece Vltavě, spojuje ji 15 mostů, nejslavnější je Karlův most (dokončen kolem roku 1400) spojující Staré Město a Malou Stranu.
Během hlavní turistické sezony je most zaplněn turisty. Nejznámnější sochou na mostě je Svatý Jan z Nepomuka - legenda hovoří o tom, že byl zavražděn a vhozen do řeky na žádost krále (Václav IV.), protože odmítl vyzradit králi zpovědní tajemství královny. Část sochy je zcela vyleštěná díky dotykům lidí za celá staletí...doporučujeme abyste se sochy také dotkli, údajně to přináší štěstí.
Pražský hrad, vystavěný v 9. století na vrchu kopce, je nejpopulárnější a nejvíce navštěvovaná památka v Praze. Symbol státnosti s mnoha kostely, bazilikami, věžemi a zahradami. Také se zde nachází Zlatá ulička s překrásně vymalovanými malými domečky, které dříve obývali alchymisté a zlatníci. V čísle 22 bydlel Franz Kafka.
Katedrála Sv.Víta je nejpozoruhodnějším monumentem Hradu a Prahy; vystavěný převážně v gotickém slohu s monumentálním průčelím a mnoha krásně zdobenými okny a také postříbřenou hrobkou Sv. Jana z Nepomuku. Doporučujeme navštívit Pražský hrad a katedrálu v časnějších hodinách (otevřeno od 9.00 h) spolu se zvonicí (kaple Sv. Víta), na jejíž vrchol vede 300 schodů. Nenechte si ujít také noční procházku. Výstavba a dokončení katedrály trvalo v přestávkách 600 let. Staroměstské náměstí, srdce Prahy od 10. století, je jedním z nejmalebnějších míst, kde mohou turisté trávit odpočinek, a kochat se pohledem na románské a gotické domy. Nachází se zde Staroměstská radnice se slavným orlojem z konce 14. století. Astronomické hodiny oživují každou hodinu pohyblivé sochy Krista a dvanácti Apoštolů. Na orloji jsou vyobrazeny čtyři postavy - kostra Smrti se zvonem, Marnost - držící zrcadlo, Židovství - držící žok a Turek - s turbanem na hlavě. Orloj vyobrazuje astronomickou číselnici a postavení slunce a měsíce na obloze. Z vrcholku Staroměstské radnice je krásný výhled na město. Na Staroměstském náměstí naleznete také Kostel Sv. Mikuláše, sousoší náboženského reformátora Jana Husa a známá Týnská katedrála, za kterou se nacházejí naše apartmány. Týnská katedrála je nejimpozantnější gotická budova v Praze.

Na svě procházce Prahou neopomeňte navštívit ostrovy na řece Vltavě a klidné parky. Vyražte z Václavského náměstí, Karlovy ulice ke Karlovu mostu a na Malou Stranu, Kampu a ke zdi Johna Lennona. Během cesty si můžete odpočinout v mnoha klidných nebo naopak čilým ruchem zaplněných kavárnách či barech; nakupovat v mnoha obchodech se suvenýry, navštívit početné galerie, výstavy a muzea. Budete se těšit ze spojení historie a moderního prvku, kam se mnoho lidí stále vrací a teď už budete vědět proč je tomu tak.


web-levne.com |
© 2007 all rights reserved | xhtml & css validated